Druhy masáží

Breussova masáž

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Masáž je vhodným doplňkem Dornovy terapie, ale velmi často se používá i samostatně. Masíruje se přímo páteř, její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej.

Tuto masáž vymyslel a začal ji aplikovat rakouský léčitel Rudolf Breuss (1899-1990). Tento léčitel je známý v Čechách svou 42-denní kůrou proti rakovině. Ale tento léčitel se věnoval i pohybovému aparátu. Věřil, že meziobratlové ploténky, které zkoumal, nemohou být opotřebované, ale pouze jim chybí regenerace.

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením (které se projevuje např. jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…)

Třezalkový olej se využívá při masáži kvůli svým čistícím, antiseptickým, protizánětlivým a zklidňujícím účinkům. Podporuje urychlení a hojení ran a také tlumí bolest. Všeobecně třezalkový olej zevně léčí zanícené rány, zlomeniny, pohmožděniny, odřeniny, puchýře, spáleniny (i od sluníčka), uvolňuje svalové a energetické blokády. Má povzbuzující účinky při depresích a nervových potížích a používá se jako podpůrný prostředek při hormonální nerovnováze a snížené vitalitě. Třezalkový olej dodává pokožce potřebné bioaktivní látky, které zvyšují odolnost.Součástí masáže je i zábal páteře. Na olejem potřenou páteř se přiloží hedvábný papír a na něj se položí ještě ručník či deka. Na hedvábný papír se osmotickým tlakem zachytávají nečistoty a toxiny. Při zábalu páteře se provádí energetizující hmaty, které harmonizují a aktivují jednotlivé orgány.

Účinky masáže:

regenerace svalů páteře a meziobratlových plotének (díky třezalce)
odbourání bolestí páteře
korekce svalových dysbalancí, korekce postavení páteře
prohřátí, zlepšení látkové výměny ve svalech
relaxace (uvolnění napjatého zádového svalstva), zdroj energie
uvolňuje psychické fyzické a energetické bloky


Masáž je vhodná:

při bolesti zad v oblasti kříže, bederní, hrudní páteře
jste-li vystaveni dlouhodobé statické poloze
při vadném držení těla
při vystavení stresu a psychickému napětí
jako prevence před stresem či bolestmi páteře apod.


Kontraindikace:

alergie na třezalku (ale může se nahradit jiným olejem např. panenským slunečnicovým)
virová onemocnění
záněty, infekce
nádorová onemocnění, chemoterapie
těhotenství
při užívání léků na psychiku
roztroušená skleróza, Bechtěrevova choroba, vyšší stupeň osteoporózy
zúžení páteřního kanálu
plánovaný pobyt na slunci nebo v soláriu – třezalkový olej je citlivý na světlo
je vhodné upozornit i na neregulovaný zvýšený nebo snížený krevní tlak


Upozornění:

Protože Breussova masáž aktivuje meridián (energetickou dráhu) močového měchýře, je dobré bezprostředně po ní (po dobu asi 3 dnů) zvýšit příjem tekutin a vyvarovat se těžké zátěže.
Jako u všech jiných masáží můžete pociťovat i po Breussově masáži větší únavu nebo i mírnou bolest hlavy. Tyto příznaky by měly brzy odeznít.

Masáž zad, šíje, krční páteř


Cílem masáže zad je: - Ulevit napětí ve svalech
- Odstranit únavu a obnovit tok energie
- Působí na krevní oběh a přispívá k roztažení cév
- Ovlivňuje i vnitřní orgány
- Odstraňuje z těla odpadní olátky a jedy
- Napomáhá ke správnému držení těla
Masáž zad se provádí v leže.

Masáž šíje: - Začíná důkladným promasírováním svalů šíje a ramen
- Následuje šetrné uvolnění krční páteře
Masáž šíje se provádí v sedě.

Ztuhlost a bolestivost
může být příčinou : Boletí hlavy
Nervozity, celkového napětí
Může vyvolávat bolesti ramen a svalů paží
Neklidný spánek

Kontraindikace : Alergie
Horečka
Infekční a zánětlivá onemocnění
Trombózy
Otevřené rány
Těhotenství
Kojení
Onkologická onemocnění
Cukrovka
Masáž zad a šíje masážní svíčkou + jemný peeling

Vyzkoušejte exkluzivní relaxační masáž pro regeneraci těla a mysli a prožijte dokonalý relaxační zážitek!
Průběh masáže
Ze speciální masážní svíčky se na záda nalévá teplý vosk a ta se společně se šíjí postupně masírují. Jedná se o rozdílnou masáž než olejem. Speciální vosk dovoluje pracovat důrazně, zároveň však relaxačně.
Tato masáž je velice oblíbená pro svůj vliv na omlazení a zjemnění pokožky. Samozřejmostí je vytvoření relaxačního prostředí s příjemným provoněním pokožky i prostoru.
Po zapálení svíčky se ztuhlý olej během zhruba 10 minut rozpustí a dosáhne teploty potřebné pro masáž. Rozehřátý olej se dlaněmi aplikuje na záda i šíji a jemně vmasíruje do pokožky. Díky snadné penetraci účinných látek je výsledný efekt na pokožce okamžitě viditelný, pleť je jemná, vláčná a vyživená. Navíc se během procedury uvolňují vonné kompozice působící na všechny smysly a umocňující pocit pohody a relaxace.
Masáž zad, šíje se skořicovým,čokoládovým zábalem
Cílem masáže zad je ulevit napětí ve svalech, odstranit únavu a obnovit tok energie. Masáž působí na krevní oběh a přispívá k roztažení cév, stimulaci nervů a krevního oběhu a ovlivňuje i vnitřní orgány. Prostřednictvím lymfatického systému také odstraňuje z těla odpadní látky a jedy. Při bolesti svalů napomáhá páteři a s ní spojeným svalům ke správnému držení těla. Masáž zad se provádí v leže.

Masáž šíje začíná důkladným promasírováním svalů šíje a ramen. Následuje protažení těchto svalů a šetrné uvolnění krční páteře. Ztuhlost a bolestivost šíjového svalstva může být příčinou bolestí hlavy, nervozity a celkového napětí. Může také vyvolávat bolesti ramen a svalů paží. Následně tak neklidný spánek a tedy zhoršený odpočinek. Všechny tyto problémy umí masáž šíje vyřešit. Masáž šíje se provádí v sedě.
Masáž celého těla
Masáž slouží především k uvolnění svalového napětí u přetížených nebo naopak ochablých svalů. V dnešní době, kdy většina z nás má sedavé zaměstnání, se stává, že záda trpí nedostatkem pohybu a svaly ztrácejí napětí a zakrňují, následkem toho jsou pak bolesti zad, krční páteře a omezení pohybové činnosti. Také stres a pocity úzkosti či strach vedou k napnutí a zatuhnutí svalů, především zad a šíje. Masáž vám tak pomůže k jejich uvolnění a prokrvení a zmírní tím jejich bolestivost. Masážními hmaty dosáhneme v organismu určité odezvy a léčebného účinku a to nejen v místě působení, ale i na vzdálených místech nebo dokonce i v celém organismu. Až po masáži si uvědomíte, že vaše svaly byly namožené, bolestivé, napjaté a překonávání nepříjemných pocitů s tím spojených nás stojí spoustu energie.
Čokoládová masaž

Výjimečnost čokolády byla známa již před 2000 lety. Tehdy se vědělo, že dodává tělu pocit dobré nálady a výrazně omlazuje pokožku. Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů, odplavuje toxické látky, harmonizuje, má afrodiziakální účinky, stimuluje v mozku tvorbu dopamínu a uvolňuje endorfiny a serotonin, zdroje štěstí. Theobromin obsažený v kakau působí na cévní zakončení v kůži, aktivuje látkovou výměnu, a tím bojuje i proti celulitidě. Čokoláda obsahuje minerály, antioxidanty. Spojení masáže a horké čokolády uvolňuje svaly. Procedura začíná tělovým peelingem, který odstraní z pokožky odumřelé buňky a jemně ji připraví na samotnou masáž 100% teplou čokoládou, která uvolní svaly. Následný zábal maximálně vyživí pokožku, která bude sametově hebká. Vůně čokolády Vás bude provázet ještě dlouho po masáži, a tím i dobrá nálada.
• Exkluzivní čokoládová masáž je jednou z nejsmyslnějších masáží, která zároveň zahřeje a uvolní vaše tělo!
• Horká čokoládová masáž je ve většině luxusních relaxačních center a hotelů perlou mezi masážemi a zkrášlujícími procedurami. Procedura výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, celulitidy, získání dobré nálady, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů.
• Čokoládová masáž obsahuje: masáž teplým přírodním olejem, peeling třtinovým cukrem, masáž horkou čokoládou, čokoládový zábal a závěrečnou péči.
Při masáži se používá 100% kosmetická čokoláda rozpuštěná v mandlovém oleji. Kombinují se tak účinky dotyku se silou čichových vjemů.

Účinky čokoládové masáže:
• tonizuje, vypíná a vyhlazuje pokožku
• zpomaluje stárnutí kůže
• pokožka se zvláčňuje, zbavuje šupin, redukují se vrásky
• zdroj kvalitních vitamínů a minerálů
• potlačuje celulitidu
• pomáhá redukovat strie
• uvolňuje ztuhlé svaly
• působí na uvolnění cév a tím napomáhá upravení krevního tlaku
• fenyletylamin má pozitivní vliv na náladu
• odplavuje toxické látky z těla
• vhodná při psychickém vypětí
Kontraindikace (kdy nechodit na čokoládovou masáž): extrémně vysoký krevní tlak, extrémně nízký krevní tlak, silná menstruace, těhotenství, nachlazení, zánětlivá onemocnění, infekční onemocnění, alergie na čokoládu, onemocnění kůže, onkologické onemocnění.
Harmonizační Tibetská aroma masáž čaker se zábalem
Jedná se o zklidnující 70 minutovou masáž při níž dochází k harmonizaci hlavních energetických center 7 čaker které jsou umístěny na ose těla .Čakry uzce souvisí z celkovou energii organismu a pokud jsou v nerovnováze , dochází postupně ke zdravotním problemum.Masáž má uvolnující efekt v místech kde je napětí a tím dochází k harmonizaci organismu .
V této masáži masér spojuje více technik : prohřívání ,čakrové aromaoleje , svíčku na harmonizaci čaker a vonné tyčinky na harmonizaci .po masáži následuje 30 min teplý aroma zábal který zakončuje celý harmonizační rituál.
Harmonizační masáž pomáhá při těchto potížích : Bolesti svalu zad , šíje ,nervozita, stres ,detoxikace organismu
Kontraindikace nejsou zádná
Vhodné pro : Hyperaktivní děti , manažery , vykonné a vedoucí funkce , manuálně pracující
Masáž Bankami a ježkem

Základem masáže bankami je reflexní metoda která je založena na vzniku překrvení ,dráždění kožních receptorů vakuem ,které se vytvoří v bance .Vlivem masáže bankami se zlepšuje periferní oběh krve ,lymfy,mezitkánové tekutiny . Odstranují se projevy městnání ,zvyšuje se výměna látková a dýchání kůže v masírované části těla .Kůže se stává pružnější , zvyšuje se její odolnost vůči teplotním a mechanickým faktorům ,zlepšuje se napínání svalů zvyšuje se jejich tonus ,elasticita .Při působení vakuové terapie dochází k oddělení extraktu tukových potních žláz .Ten kromě solí obsahuje močovinu ,aceton,žlučové kyseliny , které jsou v určitých koncentracích pro organismus toxické .Díky tomu je možné přirovnat masáž bankami k účinkům sauny .

Indikace :
• Zánětlivá onemocnění dýchacích orgánů
• Bronchitidy
• Zápaly plic
• Pleuritidy
• Neuralgie
• Osteochondrozy
Olejová masáž celého těla
Másáž je vhodná pro každého, kdo trpí bolestmi zad, nedostatkem energie a únavou.
Vynikající prevence proti stresu, pracovnímu vypětí, špatné náladě. Uvolnění napjatých a bolestivých svalů zlepšení ohebnosti, uvolnění psychického napětí, zlepšení prokrvení kůže, podpora kvalitního spánku.Masáž se provádí ohřátým olejíčkem s aromavůní.
Kontraindikace jsou stejné jako u masáže zad a šíje
Masáž zad, šíje, krční páteře
Cílem masáže zad je: - Ulevit napětí ve svalech
- Odstranit únavu a obnovit tok energie
- Působí na krevní oběh a přispívá k roztažení cév
- Ovlivňuje i vnitřní orgány
- Odstraňuje z těla odpadní olátky a jedy
- Napomáhá ke správnému držení těla


Masáž šíje: - Začíná důkladným promasírováním svalů šíje a ramen
- Následuje šetrné uvolnění krční páteře


Ztuhlost a bolestivost
může být příčinou : Boletí hlavy
Nervozity, celkového napětí
Může vyvolávat bolesti ramen a svalů paží
Neklidný spánek

Kontraindikace : Alergie
Horečka
Infekční a zánětlivá onemocnění
Trombózy
Otevřené rány
Těhotenství
Masáž zad a šíje masážní svíčkou + jemný peeling

Vyzkoušejte exkluzivní relaxační masáž pro regeneraci těla a mysli a prožijte dokonalý relaxační zážitek!
Průběh masáže
Ze speciální masážní svíčky se na záda nalévá teplý vosk a ta se společně se šíjí postupně masírují. Jedná se o rozdílnou masáž než olejem. Speciální vosk dovoluje pracovat důrazně, zároveň však relaxačně.
Tato masáž je velice oblíbená pro svůj vliv na omlazení a zjemnění pokožky. Samozřejmostí je vytvoření relaxačního prostředí s příjemným provoněním pokožky i prostoru.
Po zapálení svíčky se ztuhlý olej během zhruba 10 minut rozpustí a dosáhne teploty potřebné pro masáž. Rozehřátý olej se dlaněmi aplikuje na záda i šíji a jemně vmasíruje do pokožky. Díky snadné penetraci účinných látek je výsledný efekt na pokožce okamžitě viditelný, pleť je jemná, vláčná a vyživená. Navíc se během procedury uvolňují vonné kompozice působící na všechny smysly a umocňující pocit pohody a relaxace.
Masáž celého těla
Masáž slouží především k uvolnění svalového napětí u přetížených nebo naopak ochablých svalů. V dnešní době, kdy většina z nás má sedavé zaměstnání, se stává, že záda trpí nedostatkem pohybu a svaly ztrácejí napětí a zakrňují, následkem toho jsou pak bolesti zad, krční páteře a omezení pohybové činnosti. Také stres a pocity úzkosti či strach vedou k napnutí a zatuhnutí svalů, především zad a šíje. Masáž vám tak pomůže k jejich uvolnění a prokrvení a zmírní tím jejich bolestivost. Masážními hmaty dosáhneme v organismu určité odezvy a léčebného účinku a to nejen v místě působení, ale i na vzdálených místech nebo dokonce i v celém organismu. Až po masáži si uvědomíte, že vaše svaly byly namožené, bolestivé, napjaté a překonávání nepříjemných pocitů s tím spojených nás stojí spoustu energie.
Masáž chodidel s koupelí se sněhovými hydroperličkami
Masáž chodidel Prtstů , nártu , kotníků + koupel sněhovými hydroperličkami
1- masáž chodidel 20 minut
2- koupel 25minut
3- bylinná dezinfekční koupel 10 min
4- závěrečné vmasírování bylinného oleje 5-10 min
Účinek
Tonizující koupel na nohy Talasso účinně ozdravuje kůži, působí preventivně proti plísním, normalizuje tvorbu potu, osvěžuje a deodoruje nohy, předchází praskání a olupování kůže chodidel, odvádí toxiny z těla, má příznivý vliv na oběhový systém, působí na biologicky aktivní body na chodidlech a normalizuje činnost celého organismu. Unikátní formule přípravku má vynikající propustnou schopnost a aktivně stimuluje krevní oběh. Výtažek z oliv
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one